Marcin Łabaziewicz dołączył do grona ambasadorów

Niedziela, 10 października 2010 r. godz. 21:26 /Marta Wnuk/

back to press

Martin Labazevitch
-"Cieszę się z tego bardzo. Chciałem pogratulować i
podziękować Mistrzowi za przyznawanie się do Stalowej
Woli, chęć rozsławiania naszego miasta w
Polsce i na świecie."
- powiedział prezydent do Ambasadora Łabaziewicza.
Fot. Jacek Rodecki
VIII Symfonią h-moll "Niedokończona" rozpoczął się "Koncert Chopinowski" z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Rzeszowskiej z udziałem rodem ze Stalowej Woli dwóch artystów: dyrygent Ewy Strusińskiej i pianisty Marcina Łabaziewicza.

Utwory, które stalowowolska publiczność słuchała w ogromnym skupieniu, Fryderyk Chopin wykonał podczas pierwszego swojego koncertu w Teatrze Narodowym w Warszawie, 17 marca 1830 roku, a więc 180 lat temu.

Martin Labazevitch - ambasador z numerem dziewięć

- "Do tradycji wydarzeń kulturalnych na tych deskach się rozgrywających z udziałem artystów urodzonych w Stalowej Woli, należy to, że są oni obdarzani tytułem Ambasadora Stalowej Woli" - zapowiedział ceremonię Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury. W uroczystości wziął także udział Andrzej Szlęzak, prezydent Stalowej Woli. - "Miło mi, że mamy kolejnego Ambasadora. Korpus dyplomatyczny nam się rozrasta, ale to dobrze. Cieszę się z tego bardzo. Chciałem pogratulować i podziękować Mistrzowi za przyznawanie się do Stalowej Woli, chęć rozsławiania naszego miasta w Polsce i na świecie." - powiedział prezydent.

 

- To jest chyba najtrudniejsza część". - stwierdził Łabaziewicz, w którego głosie słychać było wzruszenie, a od którego publiczność domagała się krótkiego przemówienia, nagradzając go gromkimi brawami. - "Jest to dla mnie ogromny zaszczyt. Ja zawsze się przyznaję do Stalowej Woli. Na świecie niektórym jest bardzo trudno zrozumieć, że ktoś jest ze Stalowej, a nie Żelazowej Woli. Chciałbym dodać, że my tutaj wszyscy jesteśmy Ambasadorami." - dodał artysta.

Ambasador Stalowej Woli to tytuł honorowy przyznawany od 2008 roku przez Prezydenta Miasta we współpracy z Miejskim Domem Kultury. Inicjatywa ustanowienia tego tytułu ma na celu uhonorowanie wybitnych osób identyfikujących się ze Stalową Wolą, które godnie reprezentują ją na zewnątrz.

back to press     back to top