Stalowka.NET

Światowa promocja Stalowej Woli za 120 tys. zł

leonoticias_logo

9 października 2011
Anna Tomczyk

back to press

Martin Labazevitch
"Stalowa Wola. We support our talents" została nagrana w
krakowskim studio i wydana w dwóch tysiącach egzemplarzy.
Przeznaczony na nią budżet to ok. 120 tysięcy złotych.
Fot. Jacek Rodecki

Choć data promocji płyty "Stalowa Wola. We support our talents" nie jest jeszcze znana, reporterom Stalowka.NET udało się ustalić kilka kolejnych szczegółów dotyczących krążka. Wydana w dwóch tysiącach egzemplarzy płyta została nagrana w krakowskim studio i niedługo pojedzie do Indii, USA oraz Chin. Przeznaczony na nią budżet to ok. 120 tysięcy złotych.

- "Mam ofertę koncertu od Orkiestry Akademii Beethovenowskiej i chciałbym, aby promocja płyty odbyła się właśnie z koncertem muzyki, która znalazła się na tej płycie" - poinformował nas prezydent miasta Andrzej Szlęzak.

Zanim jednak do tego wyjątkowego, muzycznego wydarzenia dojdzie, krążek rozpocznie swoją podróż po świecie. W ramach promocji Stalowej Woli i jej dwóch talentów muzycznych, a zarazem ambasadorów miasta - Ewy Strusińskiej i Marcina Łabaziewicza, niebawem kilka egzemplarzy pojedzie razem z wystawą prac Stefana Norblina do Indii, a także do Stanów Zjednoczonych.

- "Będziemy ją wręczać naszym gościom nie tylko z Polski, ale i spoza jej granic dlatego wszystkie informacje zostały zamieszczone w trzech językach: polskim, angielskim i chińskim, bo nasze delegacje jeżdżące do Chin również będą ją ze sobą zabierać" - dodał prezydent.

Zdaniem Szlęzaka krążek promujący hutnicze miasto, to "innowacyjny produkt". Jak zaznaczył prezydent płyta wyróżnia nie tylko Stalową Wolę na tle innych miast, ale także samych artystów, którzy mieli okazję pracować nad "świetnym, przekrojowym repertuarem" z jedną z trzech najlepszych orkiestr symfonicznych w Polsce. - "Wiem, że są zadowoleni z tego nagrania. Jego jakość jest bardzo dobra" - podkreślił Szlęzak.

"Stalowa Wola. We support our talents" to krążek z utworami Moniuszki, Lutosławskiego i Chopina. Hasło płyty to "wspieramy nasze talenty". Prezydent Andrzej Szlęzak przekonuje, że Stalowa Wola jest miastem, które pomaga rozwijać kariery utalentowanym stalowowolanom, którzy swoimi dokonaniami promują miasto, z którego pochodzą. - "Ci ludzie są największym kapitałem tego miasta"- zapewnia prezydent.

Wśród utworów, które zostały zarejestrowane na płycie znalazła się m.in. uwertura do opery "Flis" Moniuszki. - "Repertuar wybieraliśmy wspólnie z naszymi ambasadorami. Zdecydowaliśmy się na Moniuszkę, ponieważ Stalowa Wola wywodzi się z korzeni flisackich, Lutosławskiego ze względu na jego muzykę inspirowaną motywami Rzeszowszczyzny i Chopina, bo jak wiadomo urodził się w Stalowej Woli" - podsumował żartobliwie w rozmowie z reporterami Stalowka.NET Szlęzak.

Krążek nie będzie dostępny w sprzedaży.

back to press     back to top